Ametyst

AMETYST powstaje w formie długich, pryzmatycznych kryształów w geodach lub pustych skałach. Geody powstają, gdy w skale wulkanicznej znajdują się puste przestrzenie. Gdy skała ochładza się, nasycona minerałami woda, gazy i materiał wulkaniczny destylują i ulegają krystalizacji. Kiedy kryształy twardnieją - tworzą ametyst. Chociaż na ogół ma bard...

AMETYST powstaje w formie długich, pryzmatycznych kryształów w geodach lub pustych skałach. Geody powstają, gdy w skale wulkanicznej znajdują się puste przestrzenie. Gdy skała ochładza się, nasycona minerałami woda, gazy i materiał wulkaniczny destylują i ulegają krystalizacji. Kiedy kryształy twardnieją - tworzą ametyst. Chociaż na ogół ma bardziej głęboką purpurę, kamień ten może również mieć czerwonawo-fioletowy odcień lub jasnofioletowy przechodzący w liliowy.

Zobacz, jaki ten ametyst jest smutny. I cichy - położony w cieniu. Jaki blask? Chyba tylko poświata fioletu i czerni jakiejś żałobnej. Zamknięty i zadumany. Nie poruszysz w nim żadnej struny - napięte do granic, choć spokój w nim widzisz tylko. Może zwątpienie jeszcze... Zerwać możesz jedynie - tę strunę którąś, tę nadwątloną, bo szarpaną nieustannie od czasów zamierzchłych... Jak człowiek z kielichem wina popijanym dla... nie dla przyjemności, dla zapomnienia.

Połóż w słońcu!!! Nie powstrzymasz tych iskier i nutek! I tej zmienności niewiarygodnej! Niespodzianie strzela uśmiechami i przygasa na chwilkę krótką, i mieni się szczebiotem prawie dziecięcym - do różu podobnym, i powagą mężczyzny dojrzałego wpada w zamyślenie z refleksją krótką, a celną, jak błysk zachodzącego słońca w szczelinie chmury - nasycony strużką ciemnej krwi. A może kobieta to, może to ona stateczna taka się wydaje, a na policzku rumieniec ciemny skrywany ciężkim kosmykiem włosów ... od czego on - ten pąs i ten uśmiech na ustach, powstrzymywany z trudem? Od wina..., co kropla została na...?

Ogrzej go jeszcze, ogrzej bardziej. Daj mu słońca do woli i jeszcze więcej. Więcej niż chce, i więcej niż wydaje się możliwe dawanie. Oślepi Cię bielą przejrzystą. Nie jak kryształ! I nie jak... Jak nic więcej. Zamkniesz oczy w pierwszym odruchu - zabolało...? To nie ból, to zachwyt...

Więcej

Ametyst Jest 179 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 179 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 179 elementów