Koral

KORAL to nazwa rodzajowa nadana rodzajowi koralowców morskich, Corallium. Cechą wyróżniającą szlachetne korale jest ich trwały i intensywnie zabarwiony na czerwono lub różowo-pomarańczowy szkielet, z którego wykonuje się biżuterię. Biżuteria z korala została znaleziona w starożytnych egipskich i prehistorycznych pochówkach europejskich i jest wy...

KORAL to nazwa rodzajowa nadana rodzajowi koralowców morskich, Corallium. Cechą wyróżniającą szlachetne korale jest ich trwały i intensywnie zabarwiony na czerwono lub różowo-pomarańczowy szkielet, z którego wykonuje się biżuterię. Biżuteria z korala została znaleziona w starożytnych egipskich i prehistorycznych pochówkach europejskich i jest wytwarzana do dnia dzisiejszego. Był szczególnie popularny w epoce wiktoriańskiej.

Intensywne połowy, szczególnie w płytkich wodach, zniszczyły ten gatunek wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego. Rybołówstwo - a obecnie i zmiany klimatyczne - zagrażają ich trwałości.

Niektórzy uważają, że noszenie korali przywraca spokój i ukojenie w sercu oraz pomaga zaprosić miłość do Twojego życia. Tym, którzy chcą wprowadzić zmiany w swoim życiu, koral pomaga uwolnić się od przeszłości i zwrócić się ku nowym perspektywom.

Ze względu na swój czerwony blask uważa się, że koral wspomaga układ krążenia w organizmie, oczyszczając krew osoby, która go nosi. Jego obecność ma stymulować i odżywiać komórki krwi oraz szpiku kości.

Koral jestem. Zwyczajnie koralowy - myślisz. Ni to cegła - zdaje Ci się - ni owoc czerwony jaki...
Mało Ci się jeszcze zdaje.
A biały gdybym był, niczym perła? A gdzie perlistość - powiesz? Czarny, rosochaty - nie podoba Ci się...
Zbyt mało to jeszcze. A gdy - jeśli spadnę gradem - sady wiśniowe w pąkach Ci przypomnę? Mało...
Pelle d' angelo - cherubina okrycie Ci przyniosę - dla osłony. Jeszcze??? Rosa palido - lekkim winem Cię upiję, gdy pić będziesz zachłannie... Dla ochłody?
Rosso, Rosa vivo, Rosso scurro... Carbonetto - Fuoco! Ogień. Nie obawiaj się, nie poparzę...

Więcej

Koral Jest 188 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 188 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 188 elementów