Labradoryt

LABRADORYT - jego nazwa pochodzi od miejsca, w którym go znaleziono - Labradoru, kanadyjskiej prowincji na wyspie Paul. Eskimosi kiedyś nazywali labradoryt „kamieniem ognia” i używali jego sproszkowanych form do leczenia różnych dolegliwości. Kamień ten po raz pierwszy opisali morawscy misjonarze z końca XVIII wieku, wprowadzając go na rynek eur...

LABRADORYT - jego nazwa pochodzi od miejsca, w którym go znaleziono - Labradoru, kanadyjskiej prowincji na wyspie Paul. Eskimosi kiedyś nazywali labradoryt „kamieniem ognia” i używali jego sproszkowanych form do leczenia różnych dolegliwości. Kamień ten po raz pierwszy opisali morawscy misjonarze z końca XVIII wieku, wprowadzając go na rynek europejski. Labradoryt nie występuje jednak wyłącznie w Kanadzie i można go również znaleźć w Meksyku, Rosji i Finlandii. Od momentu odkrycia labradoryt jest bardzo poszukiwanym kamieniem do wyrobu biżuterii. Poza zastosowaniami jubilerskimi, labradoryt był wykorzystywany do produkcji szkła, budowy dróg i ceramiki.

Labradoryt jest najbardziej znany ze swoich wspaniałych błysków koloru zwanych labradoresencją, spowodowanych przez splatanie się płytek wewnątrz kryształu. Dodatkowe kolory, które widzisz w labradorycie, są spowodowane załamanym światłem przemieszczającym się z różnymi prędkościami przez warstwy i wychodzącym jako fala o różnej długości.

Labradoryt jest uważany za niezwykle duchowy kamień, szczególnie pomocny dla osób, które mają tendencję do przepracowania. Pomaga odzyskać energię, pomagając ciału i duchowi w samoleczeniu. W świecie metafizycznym labradoryt uważany jest za jednego z najpotężniejszych obrońców. Kamień tworzy tarczę dla aur i chroni przed negatywnym wpływem otoczenia. Mówi się, że labradoryt łagodzi negatywną stronę również w nas samych. Labradoryt znany jest ze zmieniających się kolorów, nic więc dziwnego, że ten kamień szlachetny jest znany jako kamień transformacji, wzmacniający siłę woli i wewnętrzną wartość. Mówi się, że labradoryt z kamieni szlachetnych stymuluje czakrę gardła.

Wyspa – za mało dla niego. Na półwyspie go znajdziesz na pewno. Kruchy i przezierny labradoryt.

Spękany głęboko i płytko. Szlifem gładkim się starasz - zostają te bruzdy najgłębsze. Fasetem chcesz chronić od ciosu - próbuj. Nie zdążysz - muszli krawędzią się uzbroi i w muszlę zamknie. Zadraśniesz ledwo - rysa biała zostanie. Dłonie… niezdarne zetrą na proch biały. Wyraźnie wielobarwny się staje, gdy siła magnetyczna go muśnie ukradkiem. I migotliwy w barwach tęczy skradzionych.

I taki perłowy.

I zielony, bardzo zielony…

Więcej

Labradoryt Jest 275 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 275 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 275 elementów