Perły


PERŁY hodowlane są naturalnymi perłami powstałymi przy współudziale człowieka polegającym na wprowadzeniu do płaszcza muszli perłopława zarodka, kawałka nabłonka lub innego obcego ciała. Perły powstałe w ten sposób nie są imitacją lecz produktem naturalnym i obecnie stanowią ponad 90 % handlu perłami. Hodowlane perły dzielimy na słonowodne (farm...


PERŁY hodowlane są naturalnymi perłami powstałymi przy współudziale człowieka polegającym na wprowadzeniu do płaszcza muszli perłopława zarodka, kawałka nabłonka lub innego obcego ciała. Perły powstałe w ten sposób nie są imitacją lecz produktem naturalnym i obecnie stanowią ponad 90 % handlu perłami. Hodowlane perły dzielimy na słonowodne (farmy na morzu) i słodkowodne (farmy w jeziorach). Obecnie liczne farmy możemy spotkać w Japonii, USA, Australii, i Azji Południowej.
By najdłużej zachować piękno i połysk pereł powinno się o nie odpowiednio dbać.
Perły należy chronić przez środkami chemicznymi do czyszczenia biżuterii na bazie kwasu, amoniaku czy wybielacza.
Również przed perfumowaniem i nakładaniem lakieru do włosów należy zdjąć perły i odczekać kilka minut, by związki lotne odparowały.
Nie należy również czyścić pereł ultradźwiękami oraz wystawiać ich na długotrwałe działanie promieni słonecznych.
Perły powinno się przechowywać w miękkim woreczku z naturalnej tkaniny, oddzielnie od pozostałej biżuterii. Co jakiś czas perły powinno się delikatnie umyć w roztworze szarego mydła i osuszyć w miękkiej naturalnej ściereczce. Jeśli będziemy się z perłami delikatnie obchodzić odpłacą nam swoim nieprzemijalnym pięknem.
Dawniej wierzono, że perły są łzami aniołów. W dzisiejszych czasach są symbolem czystości, szczerości, niewinności, piękna i kobiecości. Zdaniem ezoteryków perły pomagają w samoakceptacji, mają działanie ochronne oraz uwydatniają takie cechy jak honor i lojalność.

Więcej

Perły Jest 501 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 501 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 501 elementów