Topaz

TOPAZ jest rzadko spotykanym minerałem z gromady krzemianów. Jest przezroczysty, kruchy, twardy i ciężki. Topaz występuje w grejzenach i kwaśnych skałach magmowych zwykle w towarzystwie turmalinu, kasyterytu, fluorytu i muskowitu. Topaz charakteryzuje się ogromnym bogactwem kolorów i znanych jest 150 jego różnych postaci. Topaz ma zastosowanie w...

TOPAZ jest rzadko spotykanym minerałem z gromady krzemianów. Jest przezroczysty, kruchy, twardy i ciężki. Topaz występuje w grejzenach i kwaśnych skałach magmowych zwykle w towarzystwie turmalinu, kasyterytu, fluorytu i muskowitu. Topaz charakteryzuje się ogromnym bogactwem kolorów i znanych jest 150 jego różnych postaci. Topaz ma zastosowanie w przemyśle do produkcji materiałów ściernych i ogniotrwałych.
Jest wysoko ceniony i poszukiwany przez kolekcjonerów. Topaz w jubilerstwie jest stosowany do wyrobu cennej biżuterii, w przypadku tego kamienia stosuje się szlif fasetkowy.
W ezoteryce topaz jest kamieniem Merkurego. Kamień ten pomaga w wyrażaniu siebie, skupieniu uwagi, kreatywności, logicznym myśleniu i zyskaniu przychylności przełożonych. Topaz jest kamieniem twórczości, logiki i rozumu.

Więcej

Topaz Jest 61 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 61 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 61 elementów