Przejdź do treści

Wisior z bursztynem “Wiking”III

1,560.00 

Przepiękny i sporych rozmiarów (46 x 20 x 17 mm) okaz bursztynu bałtyckiego w kolorze koniakowym z inkluzją roślinną został przeze mnie oprawiony w misterne sploty ze srebra próby 999.

1 w magazynie

Przepiękny i sporych rozmiarów (46 x 20 x 17 mm) okaz bursztynu bałtyckiego w kolorze koniakowym z inkluzją roślinną został przeze mnie oprawiony w misterne sploty ze srebra próby 999. Zdjęcie na dłoni najlepiej obrazuje rozmiary i piękno bursztynu. Wisior został zawieszony na srebrnym łańcuszku rolo próby 925. Całość oksydowana i polerowana.

Autorski projekt i wykonanie od podstaw własnoręczne przy zastosowaniu pracochłonnej techniki wire wrapping. Unikat!


Materiały:
– bursztyn bałtycki
– srebro próby 999
– łańcuszek próby 925

Kolory:
bursztynowy, brązowy, koniakowy, srebrny

Wymiary:
Wymiary wisiora mierzone z oprawą: 5,6 x 2,6 x 2,5 cm. Waga bursztynu: 26 g. Waga użytego srebra: 26 g. Łączna waga: 38 g. Długość łańcuszka: 69 cm.


Bursztyn

Bursztyn, często nazywany “złotem północy”, to naturalna żywica drzewna, która skamieniała przez miliony lat, tworząc cenne kamienie o ciepłym, złocistym kolorze. Jego historia sięga starożytności, kiedy to był używany w różnych kulturach jako amulet, dekoracja oraz w celach leczniczych. W starożytnym Egipcie bursztyn był ceniony za swoje piękno i rzekome właściwości ochronne, podczas gdy w Grecji i Rzymie używano go do tworzenia biżuterii oraz przedmiotów ceremonialnych. Bursztyn bałtycki, pochodzący z rejonu Morza Bałtyckiego, jest szczególnie ceniony ze względu na swoją czystość i unikalny kolor.

Biżuteria z bursztynem od wieków była symbolem luksusu i prestiżu. Bursztyn bałtycki jest jednym z najstarszych materiałów używanych do tworzenia biżuterii, a jego szlachetność przyciągała zarówno artystów, jak i królów. W średniowiecznej Europie bursztyn był tak ceniony, że jego wydobycie i handel były kontrolowane przez królów, a posiadanie bursztynu było oznaką statusu społecznego. Główne złoża bursztynu bałtyckiego znajdują się w Polsce, Rosji i na Litwie. Ten region dostarcza bursztyn najwyższej jakości, znany z głębokich odcieni, różnorodnych form i inkluzji owadów oraz roślin, które dodają kamieniowi unikalnego charakteru.

Współczesna biżuteria artystyczna wykorzystuje różnorodność tego kamienia, eksperymentując z kształtami i technikami. Wire wrapping, czyli owijanie drutu wokół kamienia, jest popularną metodą tworzenia wisiorów i innych ozdób z bursztynem, co pozwala artystom na pełne wyeksponowanie naturalnego piękna kamienia. Dzięki temu wisior z bursztynu może być unikalny i niepowtarzalny, podkreślając indywidualność i kreatywność twórcy. Bursztyn, będący jednym z niewielu organicznych kamieni szlachetnych, ma różne odcienie, od jasnożółtego po głęboki brąz, co pozwala na tworzenie biżuterii o szerokiej gamie kolorów.

Ciekawostką dotyczącą bursztynu jest to, że w dawnych czasach wierzono, że może on chronić przed złymi duchami i chorobami. Jego zdolność do generowania ładunku elektrostatycznego po potarciu była uważana za dowód jego magicznych właściwości. Biżuteria z bursztynu jest często noszona jako talizman, który ma przynosić ochronę i szczęście. Bursztyn bałtycki jest również ważnym elementem dziedzictwa kulturowego krajów nadbałtyckich, a jego historia jest ściśle związana z Szlakiem Bursztynowym, starożytną trasą handlową, która łączyła Morze Bałtyckie z Morzem Śródziemnym. Ta bogata historia i piękno bursztynu sprawiają, że pozostaje on jednym z najbardziej fascynujących kamieni w świecie biżuterii.

 

O filmie

Więcej o filmie na
filmweb.pl

Wiking

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie

Napisz pierwszą opinię o „Wisior z bursztynem “Wiking”III”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *